Az iskola rövid jellemzése:

Az iskola 1992. szeptember 1-én indult, alapítója Horváth Lajos, több mint 20 éves gyakorlattal állami középiskola vezetésében, és mint szakoktató tanár. Fő cél volt az adott régióban lehetőséget nyújtani a tanulóknak, hogy anyanyelvükön szerezhessenek szakképesítést.

A gyakorlati oktatás részben az iskolában, részben a környező magáncégeknél van biztosítva.

Nappali és távutas oktatás egyaránt folyik. Távutas oktatás szlovák nyelven is folyik.

Az iskola megalapítása óta intézményünkben 422-en szereztek segédlevelet és 371-en tettek sikeres érettségi vizsgát.

Az iskola működése:

Az iskolán 5 állandó és 5 óraadó tanár tanít.Baráti kapcsolatot tartunk fenn a Budapesti Bánki Donát Szaktanintézettel 1994-től. Ez az iskola szintén autószerelőket képez. Csereakciók keretén belül bővítjük szakmai ismereteinket.

Az iskolán 16 számítógéppel felszerelt szaktanterem működik az informatika és számítástechnika oktatására, valamint 10 írógéppel felszerelt terem a gépírás oktatására. Kisebb könyvtár van a tanítók és diákok részére. Szintén működik az iskola területén gyakorló műhely a kézi fémmegmunkálásra.

Iskolánk bekapcsolódott a Infovek és a modernizációs programokba melyeket az EU szociális fondja támogat.

Sport:

Az iskola udvarán sportolási lehetőség van az újonnan épített többfunkciós műfüves sportpályán, ahol kézilabdázni, kosárlabdázni, röplabdázni, teniszezni és futballozni lehet.

Az építkezés költségeit részben az Illyés Közalapítvány, részben a szülők adományaiból fedeztük.

Iskolán kívüli tevékenység:

– fodrászversenyek

– bemutatók a gyakorlaton készített munkákból

– bemutatók a Fórum pedagogiky, JUVYR, ART Medzinárodný festival súkromných škôl rendezvényeken

– Falunapokon való részvétel

– Pályaválasztási börzén való részvétel Dunaszerdahelyen

– Kerületi 1. és országos 4. helyezés az Autoopravár JUNIOR-CASTROL versenyen

– Tanulmányi látogatások: Wolksvagen autógyárba, Autószalon Nyitrán, Pozsonyban, Beauty kozmetikai kiállítás és vásár, Trencsén a divat városa rendezvényekre

– Iskolai kirándulások: Budapest, Betlér, Trencsénteplic, Pat, párkányi Vadas fürdő